AÖF yaz okulu kayıtları başladı: Son tarihe dikkat


YAZ OKULU KAYITLARI BAŞLADI

AÖF yaz okulu kayıtları, 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla başladı. Anadolu Üniversitesi, yaz okulu kayıtları hakkında ayrıntılı bilgi paylaştı. Yaz okulu kapsamında ders almak isteyen öğrencilerin kayıt işlemlerini belirtilen tarihlerde tamamlaması gerekiyor. Ders seçimi için son kayıt tarihi ise 5 Temmuz saat 22:00’a kadar.

KAYIT TARİHLERİ VE SON GÜN

Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstü öğrencileri için yaz okulu kayıtları 1-5 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak. Anadolu Üniversitesi’nin açıklamasına göre, yaz okulu için ders seçim işlemleri ve kayıt onayları belirlenen tarihler arasında gerçekleştirilecektir.

AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN

Yaz okulu sınavları 17 Ağustos 2024 tarihinde yapılacak. Yaz okulu döneminin ardından öğrenciler, 17 Ağustos’ta yapılacak sınavlara katılacaklar. Sınav tarihine kadar öğrencilerin derslerine yoğunlaşmaları ve hazırlıklarını tamamlamaları önemlidir.

AÖF YAZ OKULUNA KAYIT NASIL YAPILIR

Yaz okulu kayıt işlemleri adım adım şu şekilde yapılacaktır:

Ders Seçimi: Öğrenciler, “https://anasis.anadolu.edu.tr” adresindeki “Öğrenci İşlemleri” menüsünden “Kayıt İşlemleri”ni seçerek ders seçme işlemine başlayacaklar.

Ders Onayı: Seçilen derslerin kodu, adı ve kredisi gibi bilgileri kontrol edip onay verecekler. Kayıt onayı verilen derslerde daha sonra değişiklik yapılamayacaktır.

Ücret Ödemesi: Yaz okulu için ödenmesi gereken öğrenim ücretini Ziraat Bankası şubelerinden veya internet bankacılığı aracılığıyla ödeyecekler. Ödeme yapılmazsa kayıt onayı verilmeyecektir.

Özel Durumlar: Terörle Mücadele Kanunu kapsamında hayatını kaybedenlerin çocukları ve Devlet Burslusu öğrencilerden ücret tahsil edilmeyecektir.

ÖNEMLİ HUSUSLAR

Kayıt işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar:

Doğru Bilgiler: Ders seçiminde verilen bilgilerin doğruluğu kontrol edilmelidir.

Tam Ödeme: Öğrenciler, belirlenen ücretin tamamını ödemelidir. Aksi takdirde kayıt onayı verilmeyecektir.

Özel Durumlar İçin Destek: Zaruri durumlarda birim çalışanları öğrencinin ders seçim onayını kaldırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x