Yatırımcıların Gözü Metacade’de (Sponsorlu)

Kripto piyasasındaki çöküşün ardından hâlâ düşüş tehlikesini atlatmamış pek çok proje bulunuyor. Avalanche’ın 2023’te ne durumda olacağını merak ediyor olabilirsiniz. İpucu: durum Avax’ın eski günlerine benzemiyor. Bu makalede, Avalanche’ın bu yıl neden düşük performans gösterirse eğer bunların sebepleri neler, Avalanche fiyat tahminini bunun yanında gittikçe popülerleşen GameFi projesi olan Metacade’in performansının Avalanche ile kıyaslamasını öğreneceksiniz.

Avalanche (AVAX) Karışık Piyasadan Ayrışıyor Mu?

Avalanche, Eylül 2020’de başlatılan nispeten yeni bir layer-1 ağıdır. Diğer 3. nesil layer-1 çözümleri gibi Avalanche da blockchain üçlü çıkmazı olarak adlandırılan ve kripto dünyasının büyük bir kısmını rahatsız eden ölçeklenebilirlik, güvenlik ve merkeziyetsizlik sorunlarını ele almayı amaçlamaktadır. 

Bununla birlikte, 6 milyar doları aşan piyasa değeriyle en değerli 17. kripto para birimi olmasına rağmen Avalanche, özellikle Ethereum, BNB veya Solana gibi diğer benzer projelerle karşılaştırıldığında, benimsenme eksikliği ve sınırlı kullanım senaryoları nedeniyle eleştirilere maruz kalmaktadır. Layer-1 alanındaki yüksek rekabet seviyesi göz önüne alındığında, Avalanche kendisini rakiplerinden belirgin bir şekilde ayıramıyor gibi görünüyor ve buna bağlı olarak bazı sıkıntılar yaşıyor.

2022’deki kripto piyasası çöküşü sırasında AVAX da oldukça sert bir darbe aldı ve diğer projelere kıyasla çok daha fazla değer kaybetti. Kasım 2021’de 147 dolarlık en yüksek seviyesini görmesinin ardından bu yılın başında 10,70 dolara kadar %92’nin üzerinde bir düşüş yaşadı.

Öte yandan Ethereum da boğa piyasasındaki en yüksek seviyesinden geçen yılın Haziran ayındaki en düşük seviyesine kadar yaklaşık %82’lik bir değer kaybı yaşadı. Avalanche’ın yıkıcı zayıf performansı, yatırımcıların bu son derece spekülatif projeyi satın alma konusunda ne kadar temkinli olduklarının bir kanıtı.

Avalanche (AVAX) Fiyat Tahmini

Bu olumsuz hususlar, 2023 için Avalanche fiyat tahminleri söz konusu olduğunda birçok analistin geri adım atmasına neden oluyor. Aylar sonra ilk düşüş sinyallerini veren birçok analist, kısa vadeli Avalanche fiyat tahminlerini 13 dolar seviyesine çekerek mevcut fiyatı olan 20 dolara kıyasla %35 oranında değer kaybedeceğini öngördü.

Yükseliş senaryolarında ise Avalanche fiyat tahminlerinin çoğu 2023’ün sonunda 40 dolar civarında zirveye ulaşıyor. Bu yükseliş bir boğa piyasası için oldukça sönük. Kripto piyasasındaki düşüş devam ederse, birçok uzman AVAX’ın bugünkü fiyatından %62 düşerek 7,60 dolarda dip yapabileceğini tahmin ediyor.

Metacade (MCADE), “Kazanmak İçin Oyna” Sektörüne Liderlik Edebilir

AVAX’ın kripto piyasasında yaşanan son kriz sırasındaki düşük performansı göz önüne alındığında, birçok yatırımcı 2023 yılında çok daha iyi getiri sağlayabilecek projelere yönelmiş durumda. Bu projelerden biri, presale aşamasında mükemmel performans gösteren bir GameFi platformu olan . Metacade, üyelerinin kendileriyle benzer düşünen oyuncularla bağlantı kurabileceği, GameFi gelirlerini artırabileceği ve oyunların geleceğine damga vurabileceği bir “kazanmak için oyna” (P2E:Play-to-Earn) topluluk merkezidir.

Metacade’in vizyonu, herkesin P2E dünyasında başarılı olmasına yardımcı olmaktır. Bu nedenle, oyuncuların ilerlemesine yardımcı olmak için tasarlanmış, en son stratejileri tartışmak için kullanılabilecek forumlardan deneyimli P2E oyuncuları tarafından paylaşılan en iyi alfalara kadar geniş kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunacak.

Üyeleri, bilgilerini topluluğun geri kalanıyla paylaşmaya teşvik etmek için Metacade, kullanıcıları her inceleme, ipucu veya diğer faydalı içerikler paylaştıklarında MCADE token ile ödüllendirecek. Böylelikle Metacade, P2E oyunları hakkında bilgi edinmek ve bu oyunlardan daha fazla kazanç elde etmek için Web3’ün vazgeçilmez adresi haline gelme potansiyeline sahip.

Düzenli turnuvalar ve ödül çekilişleri, kullanıcıların ekstra kazanç karşılığında en yeni oyunlar hakkında geri bildirimde bulunabilecekleri bir test ortamı ve hatta 2024’te açılması beklenen istihdam panosu gibi diğer kazanç fırsatları, Metacade’in devam eden presale’ine büyük ilgi gösterilmesine neden oldu. Öte yandan Metacade’in en heyecan verici özelliklerinden birisi de Metagrant programı.

Özünde Metagrantlar, topluluğa, fikirleri için finansmanı hak ettiğine inandıkları geliştiricileri oylayarak en yeni P2E oyunlarını demokratik olarak finanse etmenin bir yolunu sunuyor. Bitmiş oyun, herkesin giriş yapıp keyfini çıkarması için Metacade’in sanal oyun salonuna eklenecek. Bu girişim, başka hiçbir Web3 sosyal platformunda olmayan bir topluluk aidiyeti ve katılımı duygusunu teşvik ederek, bu oyunlardan sadece biri bile tutsa Metacade’i zirveye taşıyabilir.

Metacade (MCADE) Fiyat Tahmini

Metacade’in olağanüstü planı sayesinde, devam etmekte olan MCADE presale’i hızla tükenmekte. Satışa sunulduğundan bu yana sadece 16 hafta içinde $10m değerinde token satıldı ve her bir aşama bir öncekinden daha hızlı tükendi.

Dolayısıyla, uzmanlar MCADE tokenı hakkında oldukça iyimser. Presale’i token başına 0,02 dolardan sonlandırılacak, ancak pek çok kişi MCADE’in 2023’ün sonuna kadar en az 0,25 dolara çıkacağını tahmin ediyor. Bu da bir yıldan daha kısa bir süre içinde %1.150’lik inanılmaz bir kazanç anlamına geliyor.

Hatta bazıları fiyat tahminlerini 0,40 ila 0,60 dolar arasında yapacak kadar ileri gitti. MCADE 0,60 dolara ulaşırsa, presale sonunda dâhil olan yatırımcılar bile %2.900 gibi muazzam bir kazanç elde edebilir.

Metacade (MCADE) Çok Daha İyi Bir Yatırım Fırsatı

Avalanche fiyat tahminlerinde heyecanlanacak pek bir şey olmadığı açık. En iyi senaryoda AVAX fiyatını ikiye katlar. Ancak en kötü durumda %63’lük bir düşüş yaşayabilir. Çok daha umut verici layer-1 projelerinin sayısını göz önünde bulundurduğumuzda, AVAX’a yatırım yapmak için ikna edici bir gerekçe oluşturmsı gerçekten zor.

Şimdi bunu MCADE ile karşılaştırın. MCADE tokenı, P2E oyuncularına sunmayı planladığı benzersiz özellikler ve topluluk odaklı yaklaşımı sayesinde presale döneminde dolu dizgin ilerliyor. Verilen MCADE tahminlerinin nihâi presale fiyatına göre yapıldığını unutmayın. MCADE şu anda $0.017 ‘dan satışta olduğu için hemen dâhil olursanız bu getiriler daha da artabilir.

Yine de hızlı davranmak faydalı olacaktır. Belirtildiği gibi, her aşama bir öncekinden daha hızlı satılıyor, yani hızlı davranmazsanız bu fırsatı kaçırabilirsiniz. AVAX’a yatırım yapmayı düşünüyorsanız, yeniden düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Bunun yerine çok geç kalmadan MCADE presale’ine bir göz atın.

Buraya tıklayarak eToro üzerinden Avalanche (AVAX) satın alabilirsiniz.Metacade presale’ına katılabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir