‘Spider-Man: Beyond the Spider-Verse’ 2025’e kadar çıkmayabilir

Hollywood’da senaristlerin ve oyuncuların grevi devam ederken, büyük stüdyolar gelecek vizyon takvimlerinde değişliklere gidiyor. Sony Pictures, merakla beklenen Marvel filmlerinin de aralarında olduğu bazı filmleri için yeni tarihler belirledi. Ancak listede en çok dikkat çeken “Spider-Man: Beyond the Spider-Verse”in belirsiz bir tarihe alınması oldu.

Örümcek evreni üçlemesi, 2018’deki Oscarlı ilk filmin ardından, bu yıl vizyona giren ve aynı derecede eleştirel başarıya ulaşan “Spider-Man: Across the Spider-Verse” (Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Geçiş) ile devam etti. Üçlemenin son filmi olan “Beyond the Spider-Verse”in ise 29 Mart 2024’te vizyona gireceği açıklanmıştı.

Beyazperde’nin aktardığına göre; Sony, filmi şimdilik belirsiz bir tarihe erteledi. Daha önce, filmin animasyon sürecinin olması gerekenden çok geride olduğuna dair bazı iddialar ortaya atıldı ancak Variety’nin raporuna göre filmin ertelenmesinin nedeni, seslendirme aşamasının grevden önce tamamlanmamış olması.

Stüdyolar, Amerikan Yazarlar Birliği (WGA) ve Oyuncular Birliği’nin (SAG) taleplerini karşılamaya ve yeniden müzakere masasına oturmaya yanaşmadığı için grevin ne kadar süreceği bilinmiyor ve en iyi ihtimalle 2024 başına kadar sürmesi bekleniyor.

Fakat filmin 2024 takviminden kaldırılması animasyon çalışmalarının tamamlanması konusunda da sıkıntılar olabileceğini gösteriyor. Bu durumda “Beyond the Spider-Verse”in vizyon tarihi 2025 yılına kadar ertelenmesi mümkün görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x