Marvel’ın Görsel Efekt Başkanı Görevini Bıraktı

Marvel Sinematik Evreni, 2021 yılında Dördüncü Evre’ye giriş yaptı. Fakat bu evreyle birlikte Marvel severler için gözle görülür değişiklikler de baş göstermeye başladı. Filmlerde ve dizilerde gördüğümüz görsel efektler bir anda hayran yapımı sahnelerin kalitesinden bile geride kalmaya başladı.

Marvel’da durumun neden böyle olduğu, geçtiğimiz aylarda görsel efekt çalışanlarının isyanıyla bir nebze aydınlatılmıştı. Bugünse Marvel Studios’dan konuyla ilişkili olabilecek büyük bir haber geldi.

Yeni dönemde görsel efekt bölümünün başkanlığını üstlenen Victoria Alonso, görevine veda etti:

Marvel Studios’da 2005’ten beri rol alan ve 2021’den bu yana Post Prodüksiyon, Görsel Efekt ve Animasyon bölümlerinin başkanlığını üstlenen Victoria Alonso, sebebi açıklanmayan bir şekilde görevine veda etti.

2005 yılında Görsel Efektler ve Post Prodüksiyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Marvel’a dahil olan Victoria Alonso, Iron Man, Iron Man 2, Thor, Captain America: The First Avenger gibi dev yapımlarda büyük görevler üstlenmişti.

Alonso’nun yerine gelecek isim henüz paylaşılmadı.

Görsel efekt sanatçılarından büyük iddia: Marvel’daki toksik çalışma ortamından Alonso sorumluydu

Vulture’dan Chris Lee, Alonso’nun ayrılığı üzerine ulaştığı görsel efekt çalışanlarından bazı önemli bilgiler aldı. Çalışanların iddiasına göre Marvel’daki toksik çalışma ortamı, tamamıyla Victoria Alonso’dan kaynaklanıyordu.

Üstelik Alonso, Marvel içinde büyük bir güce de sahipti. Her bir sahneye ve görsel efekte Kevin Feige ile karar veriyordu. Bu görevler, normal şartlarda yönetmen ve dizi sorumluları üstleniyordu. 

Çalışanlar, Alonso’dan herkesin korktuğunu da söyleyerek bunun gerekçesini şu şekilde paylaştı:

“Senden hoşlanıyorsa, iş bulacaksın ve sektörde yükseleceksin. Onu herhangi bir şekilde kızdırırsan, donup kalırsın.”

Marvel görsel efekt sanatçılarının daha önce gündem olan açıklamaları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir