Kedim beni seviyor mu? Kedilerin sizi sevdiğini nasıl anlarsınız? İşte kedinizin sizi sevdiğini gösteren 7 davranışı

Bazen sırnaşık, bazen uykucu, bazen de dünya yansa umurlarında olmaz… Tabii ki kedilerden bahsediyoruz! Can dostu kedinizin kucağınıza gelmemesi, kendisini sevdirmemesi sizi sevmediği anlamına gelmiyor. Kedim beni seviyor mu? Kedimin beni sevdiğini nasıl anlarım? diye merak ediyorsanız işte kedinizin sizi sevdiğini gösteren 7 davranışı…

1. Gözlerini yavaşça kısıp kırpıyorsa…

Kedilerin gözlerini yavaşça kırpması ‘kedi öpücüğü’ olarak tanımlanıyor. Eğer kediniz gözlerini kısıp kırpıyorsa sizden oldukça memnun ve size karşı oldukça şefkat besliyor. Siz de aynı şekilde gözlerinizi kısarak karşılık verebilirsiniz.

2. Kendini temizlemesi

Kediler sadece hijyenleri için kendisini yalamaz. Hem stresten arınmak için hem de aynı ortamda bulundukları kişilerle bağlarını güçlendirmek için yalanırlar.

3. Kendisini yüzünüze sürtüyorsa…

Kediler eğer kucağınıza zıplayıp bedeniniz yüzünüze sürtüyorsa “Senin sahibin benim” demek istiyordur… Ve bu hareketle size karşı hissettiği şefkati ve konforu tanımlamak istiyordur.

4. Size hediye getiriyorsa…

Tabii ki kurdelalara sarılı ‘ponçik’ bir hediyeden bahsetmiyoruz. Eğer kediniz bir gün eve ölü bir fare veya kuş getirirse size olan büyük sevgisini göstermek istemiştir. Ona kızmayın…

5. Sürekli yanınızdaysa…

Bazı kediler sevgilerini fiziksel olarak göstermeyebilir. Ancak sizi odadan odaya takip ediyorsa “Seninle zaman geçirmek istiyorum” demek istiyor.

6. Yerde sırt üstü yuvarlanması

Kedinizin yere yatıp sırtüstü yuvarlanarak size göbeğini göstermesi büyük bir güven anlamı taşıyor.

7. Masaj yapması

Kedilerin patileriyle sizi ‘yoğurması’ anne-çocuk ilişkisi ile ilişkilendiriyor. Bu hareketi yalnızca güvendiği ve sevdiği insanlara yapar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir