Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü: Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik sürecine dair gelişmeler ele alındı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik sürecine dair gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, bu süreçte Finlandiya’nın, sergilediği tutumla İsveç’ten olumlu şekilde ayrıştığını belirterek, Finlandiya’nın NATO’ya Katılım Protokolü’nün Türkiye Büyük Millet Meclisindeki onay sürecini başlatmaya karar verdiklerini ifade etti.

İsveç’le görüşmeleri iyi niyetle sürdürme kararlılığında olduklarını belirten Erdoğan, sürecin nasıl ilerleyeceğinin İsveç’in atacağı somut adımlarla doğrudan bağlantılı olacağını kaydetti. (AA) 

TIKLAYIN | Erdoğan: Finlandiya’nın NATO üyeliğine onay sürecini başlatıyoruz

TIKLAYIN | NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye’nin, Finlandiya’nın NATO üyeliğine yönelik kararını memnuniyetle karşılıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir