Elon Musk Bu Bitcoin Borsasını Çöpe Attı: Büyük Başarısızlık!

Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, dramatik bir çöküşle piyasanın da altını üstüne getiren FTX’i dünyanın en büyük ekonomik başarısızlıkları arasına yerleştirdi. Milyarder işadamı Elon Musk, piyasadaki FUD’un ortasında banka krizi ve bankaların başarısızlığını çevreleyen krizle ilgili görüşlerini paylaştı.

Banka çöküşleriyle kripto piyasası, hisse senedi piyasasından ayrıştı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son zamanlarda piyasaların odağında dev bankaların çöküşü ve bunun etkileri var. Tesla CEO’su Elon Musk da banka iflaslarını çevreleyen devam eden kriz hakkındaki görüşlerini paylaştı. Musk’ın görüş beyanı, bankaların düzenleyiciler tarafından ele alınma biçimlerine yönelik ağır eleştirilerin ortasında geliyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank’ın başarısızlığı ve Credit Suisse ile UBS Group’un dahil olduğu son acil birleşme anlaşması, piyasalardaki banka hisselerinin değerinde büyük düşüşe yol açtı.

Bununla birlikte, mevcut durumda, kripto piyasası, banka krizi haberlerinin hakim olduğu makro davranışla ters bir korelasyona sahip. Lider kripto Bitcoin ve çoğu altcoin, bankaların batışının ardından Federal Reserve’in artık duracağı beklentisiyle bir ralli başlattı. Bu süreçte Bitcoin, 20 bin dolar seviyelerinden 28 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Basın zamanında da bu seviyeye yakın işlem görmeye devam ediyor. Lider altcoin Ethereum (ETH) de Bitcoin’e benzer bir yol izledi. ETH, bu süreçte 1.500 dolar seviyelerinde 1.800 dolara uzanın bir ralliye çıktı.

Öte yandan, Federal Deposit Insurance Corp (FDIC), şu anda ulusal olarak imtiyazlı bir banka olarak faaliyet gösteren Silicon Valley Bank’ın (SVB) satın alınması için ihale sürecini hassaslaştırıyor. Credit Suisse ve UBS birleşme haberi, anlaşmanın etkin bir şekilde 17 milyar dolarlık Credit Suisse tahvilini yazılı hale getirmesi ve riskli tahvillerdeki yatırımcılara büyük kayıplara yol açması nedeniyle Pazartesi günü bankaların ve tahvillerin hisselerini düşürdü.

Elon Musk: FTX, dünyanın en büyük fiyaskolarından!

Tesla CEO’su Elon Musk, en son Twitter paylaşımında başarısız Bitcoin borsası FTX’i Lehman Brothers, Credit Suisse ve Silicon Valley Bank gibilerinin arasına yerleştirdi. Bu da Musk’ın Sam Bankman-Fried’in şirketinin dramatik çöküşünün bıraktığı yıkıcı etkiye ilişkin görüşünü yansıtıyor.

Elon Musk, kripto dünyasında meme coin’i Dogecoin (DOGE) ile olan bağlantılarıyla ünlü olmasının yanı sıra Binance CEO’su CZ ile yakın bağlarıyla da tanınıyor. Bu, kripto borsasının Twitter platformunda bir hisse senedi satın aldığı açıklandıktan sonra doğrulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir