Blizzard, Diablo IV beta sıra sürelerini kısaltmak için çalışıyor

Cuma günü beta yayına girdikten kısa bir süre sonra birçok oyuncu kendini uzun giriş kuyruklarında buldu. Benim durumumda, oyunu oynama şansı bulmadan önce yaklaşık iki saat beklemem gerekti, ancak yaklaşık 15 dakika sonra bağlantım hızla kesildi.

Blizzard, oyuncular şikayet etmek için sosyal medyaya ve resmi Diablo IV forumlarına gittikten sonra sorunu ele aldı. Blizzard konuyla ilgili ilk gönderisinde, “Ekip, oyuncuları etkileyen ve sunucularla bağlantılarının kesilmesine neden olan perde arkasındaki bazı sorunlar üzerinde çalışıyor.” dedi. “Bu, sıraya girme sürecinden sonra oyuna giren oyuncular arasında istikrarı sağlayabilmemiz için yapıldı.”

Blizzard, Diablo IV beta sıra sürelerini kısaltmak için çalışıyor

Oynamak için bekliyorsanız, Blizzard zamanlayıcınızı sıfırlamamak için giriş kuyruğunda kalmanızı tavsiye ediyor. Stüdyo, Diablo IV‘ü 6 Haziran çıkış tarihinden önce denemek isteyen herkesin önümüzdeki hafta sonu deneyebileceği açık betanın başlangıcında daha doğru bir geri sayım yapacağını söyledi. Blizzard, “Bu hafta sonu için bu konular üzerinde aktif olarak çalışıyoruz” dedi. “Bunlar çözüldüğünde, oyuncu akışını artırabileceğiz ve bekleme süreleri önemli ölçüde azalacak.”

Günün ilerleyen saatlerinde stüdyo, durumla ilgili bir güncelleme paylaştı ve bazılarının partilere katılmasını engelleyen bir hata da dahil olmak üzere oyuncuların rapor ettiği birkaç başka sorunu çözmek için çalıştığını belirtti. Cumartesi öğleden sonra Diablo IV oynama sırası çok daha kısaldı. Blizzard, “Birçok oyuncu oyuna başarıyla giriş yaptı, ancak bazılarının beklenenden daha uzun bekleme süreleri yaşadığının farkındayız” dedi. “Sunucu kararlılığımızda iyileştirmeler sunmaya devam ettikçe, oyuncularımızın sıra süresinde sürekli iyileştirmeler görmesini bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir