Babasını öldüren genç ‘Babama haber verin’ diye ağladı

Olay, dün akşam Ereğli ilçesi Gülüç beldesi Bekyeri Mahallesi Bekyeri Caddesinde meydana geldi. Cemal Can D., evde kardeşiyle tartışırken, araya babası Ahmet D. girdi. Bu kez Cemal Can D. ile babası arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında Cemal Can D., mutfaktan aldığı bıçakla babası Ahmet D.’yi bıçakladı. Kalp bölgesine 2 bıçak darbesi alan Ahmet D. kanlar içinde yerde kaldı. Ailenin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Ahmet D., doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Cemal Can D. ise gözaltına alındı.

Asayiş Büro Amirliğindeki işlemleri tamamlanan Cemal Can D. adliyeye gönderildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Cemal Can D., adliye koridorunda “Babama haber verin. Beni kurtarmaya gelsin. O beni buradan kurtarır” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Sık sık gözyaşı döken Cemal Can D. mahkemede, kardeşi M.D. ile tartışırken babasının araya girerek kendisine vurduğunu ve geri zekalı diye bağırdığını, sinirlendiğini ve olayın devamını hatırlamadığını söyledi.

Cemal Can D. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Samsun Cezaevine gönderildi. Eşini mezara oğlunu da cezaevine gönderen Kadriye D. adliyede sinir krizi geçirdi. Kadriye D., yakınlarının yardımıyla adliyeden çıkarılırken “Dağ gibi, çınar gibi kocam gitti. Gencecik oğlumun hayatı bitti. İçim yanıyor” diyerek gözyaşı döktü. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir